Tri bjelovarske policajke službenim škodama skrivile prometne nesreće

Objavljeno, 24. veljače 2025. Vijesti
# Foto: ARHIV / ILUSTRACIJA / Fotografija nema baš nikakve veze s događajem iz teksta i samo je ilustrativna
AUTOR
Robert Mihaljević

Već treća policajka skrivila je prometnu nesreću službenim automobilom na području bjelovarske Policijske uprave.

Novi slučaj dogodio se u Daruvaru ovaj vikend, a dva prethodna zbila su se na području Bjelovara.

“U petak oko 11.40 sati u Daruvaru policijska službenica Policijske uprave bjelovarsko-bilogorske upravljala je službenim vozilom za vrijeme službe parkiralištem trgovačkog centra na Trgu križnog puta.

Udarila u vrata

Prilikom skretanja na parkirališno mjesto prednjim dijelom vozila udarila je u bočni dio osobnog automobila daruvarskih registarskih oznaka koji se nalazio propisno parkiran na parkirališnom mjestu.

Policijskoj službenici je na mjestu događaja naplaćena novčana kazna zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama”, rekli su jutros u bjelovarskoj policiji.

To je u nešto više od godinu dana već treći slučaj na bjelovarskom području da policijske službenice skrive prometne nesreće vozeći službeni automobil.

Potkraj studenoga lani u Hlebinskoj ulici u Bjelovaru policajka se okretala službenim automobilom, pri čemu je prednjim dijelom udarila u dvorišna vrata obiteljske kuće. Niije bila pod utjecajem alkohola. U nesreći je na službenom vozilu nastala materijalna šteta, a štete na dvorišnim vratima nije bilo.

Plaća 1300 eura

Prije toga smo pak pisali kako je policajka Ana službenom škodom ‘zveknula’ drugu policijsku škodu propisno parkiranu ispred sjedišta Policijske uprave u Bjelovaru.

Ana (26) je neoprezno skretala na obilježeno mjesto za službena vozila MUP-a te je prednjim desnim dijelom udarila u lijevi bočni dio parkirane policijske škode. U nesreći nitko nije ozlijeđen, a nastala je materijalna šteta.

Policajka je sutkinji rekla kako je majka male djece s plaćom od 1300 eura. Sutkinja joj se smilovala i kaznila sa 100 eura. Oslobođena je sudskih troškova jer sutkinja drži kako bi “plaćanjem istih bilo dovedeno u pitanje njezino uzdržavanje”.


Tagovi: POLICAJKA POLICAJKE POLICIJSKI AUTOMOBIL PROMETNA PROMETNE šKODA SLUžBENI AUTOMOBIL

NEDAVNO OBJAVLJENO