Najveća svjetska prehrambena kompanija Nestle ostvarila je u prvih devet mjeseci ove godine ukupnu prodaju od 67,1 milijardi švicarskih franaka, što je 2,4 posto manje nego u istom razdoblju lani.
Pritom je prodaja na tržištu Europe iznosila 13,9 milijardi franaka te je manja za 1,4 posto. Ipak, organski rast u cijeloj grupi veći je za oko dva posto, pri čemu 0,5 posto dolazi iz realne interne stope rasta, a 1,6 posto iz porasta cijena.
Kompanija Nestlé na hrvatskom je tržištu ostvarila organski rast od 14,4 posto u devet mjeseci.
“Pozitivne poslovne rezultate nastavljamo ostvarivati zahvaljujući dvoznamenkastom rastu kategorija kave, hrane, hrane za kućne ljubimce brenda Purina, konditorskog programa te kategorije Nestlé Professional.
Rast dolazi iz volumena što znači da potrošači kupuju naše proizvode, da dobivamo više potrošača i osvajamo tržišne udjele”, izjavio je Laurentiu-Florin Dimitriu, generalni direktor kompanije Nestlé za Hrvatsku, Sloveniju i BiH.
Organski rast u zoni Europa iznosio je 3,3 posto. Rast Nestlea u Hrvatskoj od 14,4 posto bio je doista iznadprosječan ako se usporedi i sa zemljama u okruženju. U Srbiji je u prvih devet mjeseci organski rast iznosio 2,3 posto, BiH 1,8 posto, a Sloveniji 4,5 posto.
NEDAVNO OBJAVLJENO