Poznato je tko će iduće četiri godine sjediti u Gradskom vijeću Koprivnice koje broji ukupno 19 članova.
Lista SDP-a i partnera osvojila je gotovo tri četvrtine svih mandata i s njihove liste u gradski parlament ulazi čak 14 vijećnika: devet iz SDP-a, tri iz HSS-a, jedan iz HSLS-a te jedan nezavisni.
Iz SDP-a to su Petra Rožmarić, Kristinka Mikulić, Timon Fabijanec, Ksenija Kraljic Babić, Marko Potroško, Mihaela Lončarek, Ivana Deskar, Dragutin Jeđud i Davor Plahinek, koji bi kao 15. na listi trebao ući umjesto prvoga, gradonačelnika Mišela Jakšića.
Gradski HSS je dobio troje predstavnika: to su dosadašnji (vjerojatno i budući) predsjednik Gradskog vijeća Ivan Pal, Nenad Martinaga te Maja Raščanec. Prvi će put i HSLS imati vijećnicu – Sanju Horvat, predsjednicu gradske organizacije. U Vijeće je pak ušao i nezavisni Goran Perišić, bivši čelnik Glasa.
Gradski HDZ loše je prošao na izborima pa je dobio tek troje predstavnika: to su kandidati za gradonačelnika i dogradonačelnicu Mladen Fajdetić i Ana Delić te dosadašnji gradski vijećnik Saša Cestar. Koaliciju predvođenu HNS-om predstavljat će Goran Pakasin i Ines Vugrinec.
Gradsko vijeće Koprivnice, tako, u idućem će mandatu imati devet žena i deset muškaraca.
NEDAVNO OBJAVLJENO