Matej (22) i Milan (29) fizički su napali i prijetili policiji nakon prometne nesreće u kojoj su sudjelovali kod bjelovarskog sajma u Gudovcu u rujnu ove godine oko 19 sati.
Matej koji je vozio automobil tijekom očevida pokušao se udaljiti s mjesta nesreće, ali trojica policajaca uspjeli su ga stići i zadržati. Prijetio im je smrću, u prijetnjama se pridružio i suvozač Milan rekavši policajcu: “Znam gdje živiš, imam ja rješenje za tebe, devet milimetara”.
Potom je Matej nogom snažno udario jednog policajca u glavu nakon što su ga posjeli na stražnje sjedalo policijskog vozila, stoji u optužnici koju je protiv njega podignulo Općinsko državno odvjetništvo u Bjelovaru.
Kad su ga izvukli iz vozila, nogom je uspio udariti u glavu još dvojicu policajaca prijeteći svima kako ih poznaje te će ih pobiti.
Policajci su tijekom istrage svjedočili kako je bio izuzetno agresivan te su mu morali staviti lisice. U automobilu je nogom uspio snažno udariti policajca koji je bio na vozačkom mjestu rasjekavši mu usnicu.
Potom su ga izvukli van i držali za ruke leđima naslonjena na policijsko vozilo čekajući dolazak interventne policije. No, on je u tom položaju dvojicu policajaca koji su mu prilazili uspio udariti nogom u glavu.
U marici jednom je policajcu cijelo vrijeme prijetio smrću govoreći da ga poznaje. Policajca je to uznemirilo jer su susjedi, pa se boji za djecu i suprugu. Kasnije je priznao da je prije nesreće popio “pet ili šest gemišta”.
Matej i Milan poricali su sve policijske navode, ali otkrile su ih i snimke s Milanova mobitela koji mu je oduzet. Na snimkama se čuje kako Milan u jednom društvu opisuje kako je Matej nogama udarao policajce, ali i kako s Milanom komentira da je vrijeđao ‘ćelavog policajca’.
NEDAVNO OBJAVLJENO