Ivica Vuk pravomoćno je osuđen na osam mjeseci zatvora zbog fizičkog otpora i prijetnji smrću policajcima iz Virovitice koji su stigli na intervenciju u njegovo dvorište zbog remećenja javnog reda i mira.
Županijski sud odbio je sve navode iz njegove žalbe te potvrdio nepravomoćnu presudu Općinskog suda u Virovitici. Vuk, dakle, mora iza rešetaka, a ozlijeđeni policajac upućen je u privatnu parnicu za odštetu.
Policajci su, naime, stigli u dvorište njegove kuće te ga obavijestili da je uhićen i pozvali ga da pođe s njima. On je to odbio te im uputio salve psovki i uvreda. Potom se dao u bijeg.
Kad ga je policajac Mirko uhvatio, istrgnuo se i krenuo dalje, a onda ga je sustigao policajac Renato. Vuk se opirao rukama i nogama i pao s Renatom na tlo te su se hrvali, a policajac je pritom ozlijeđen. Nakon toga, svladali su ga drugi policajci koji su stigli na intervenciju.
Nakon što su ga uspjeli svladati, virovitičkim je policajcima Vuk izrekao ozbiljne prijetnje smrću: “Sve ću vas poubijati kada izađem van, kada vas sretnem na ulici… A sutra ću vas sresti na ulici”.
Na sudu su u njegovu korist svjedočili majka, brat i prijatelj s kojim je te noći pio u kući optužujući policajce za nepotrebnu intervenciju. No, sud im nije povjerovao.
NEDAVNO OBJAVLJENO