Gradske će vlasti pod socijalnu zaštitu staviti i ukrajinske izbjeglice koje borave na području Koprivnice.
Te će obitelji imati sva prava kao i građani Koprivnice. Zbog toga će se uskoro izmijeniti odluka o socijalnoj zaštiti u koju će biti ugrađeno kako pravo na pomoć imaju i “stranci pod privremenom zaštitom”. Riječ je o raseljenim osobama koje bježe od ratnih strahota.
Za socijalni program Grad će ove godine izdvojiti ukupno 4,6 milijuna kuna, i to za sve osobe kojima je socijalna potpora ili pomoć potrebna.
Najviše novca ide na trošak smještaja djece u vrtiće i kod dadilja (blizu milijun kuna), stanarine i režije (845.000 kuna), prehranu obitelji (564.000), prehranu učenika u školama (378.000), drva za ogrjev (230.000 kuna). Tu su i uskrsna i božićna darivanja, jednokratne novčane isplate prijevoz i drugo.
Te potpore uskoro će po novome dobivati i ukrajinske obitelji koje su smještene na području Koprivnice. Inače, na području županije ovog časa borave 134 osobe iz Ukrajine, a uglavnom je riječ o ženama i djeci.
NEDAVNO OBJAVLJENO