Podravska banka iz Koprivnice održat će 7. svibnja glavnu skupštinu dioničara koja će odlučivati o poslovnim rezultatima i isplati dividende.
Prema prijedlogu dnevnog reda, prvi će se put isplatiti dividenda dioničarima, i to u iznosu od 4,50 eura po dionici. Novac će dioničarima sjesti na račune 7. lipnja koji je određen kao dan isplate.
Talijanski div Generali najveći je pojedinačni dioničar Pobe (ima 9,5 posto vlasništva) te će dobiti 287.000 bruto dividende. Tvrtka Cerere iz Trsta dobit će 286.800 eura, a čelni čovjek Cererea Miljan Todorović 250.800 eura.
Malim dioničarima koji, primjerice, posjeduju oko 100 dionica bit će isplaćena dividenda u iznosu od otprilike 450 eura. Na taj se iznos plaća porez na dohodak od kapitala.
Poba je lani ostvarila najbolje poslovne rezultate u povijesti: prihodi su iznosili 25,6 milijuna eura, a neto dobit 4,1 milijun eura. Skupština će usvojiti i politiku primitaka te izvještaj o primicima članova uprave i nadzornog odbora banke.
Predsjednik uprave Podravske banke Daniel Unger lani je u prosjeku primao oko 13.000 eura bruto mjesečno. Član uprave Goran Varat zarađivao je 13.800 eura, a članica uprave Renata Vinković 12.250 eura.
Članovi Nadzornog odbora Pobe – ukupno ih je devetero – lani su dobivali bruto naknadu između 3000 i 7300 eura mjesečno.
NEDAVNO OBJAVLJENO